У МЗС Грузії заявили, що не контактуть з Україною щодо Саакашвілі

9 Грудня 2017, 16:18

Міністр закордонних справ Грузії Міхеіл Джанелідзе заявив, що контактів з українським зовнішньополітичним відомством з приводу затримання в Києві екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі не було.

Про це повідомляє Грузия Online.

"Співпраця Грузії і України з цього питання (про можливу екстрадицію Саакашвілі в Грузію) обмежується правовими рамками. Якщо з цього питання є комунікації, то вони проводяться відповідними відомствами", – сказав Джанелідзе.

Раніше міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявила, що Міністерству юстиції та Генеральній прокуратурі України було направлено вимогу про затримання та екстрадиції Саакашвілі з Києва у Тбілісі, де його звинувачують у скоєнні кількох злочинів.

Наразі у Тбіліському міському суді розглядається справа про перевищення Саакашвілі повноважень на посту президента Грузії. Зокрема, мова йде про його указі про дострокове звільнення з ув'язнення чотирьох поліцейських, засуджених за звинуваченням у вбивстві співробітника "Банку Грузії" Сандро Гіргвліані в 2006 році.

Нагадаємо, ввечері 8 грудня стало відомо про затримання Саакашвілі. Екс-заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе заявив, що політика затримали й везуть в управління СБУ.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Саакашвілі затримали згідно постанови про розшук. Наразі він перебуває в СІЗО. Також прокурори розпочали підготовку матеріалів до суду у справі екс-президента Грузії.