У МЗС дали зрозуміти, що поторгуються навколо угоди про асоціацію з ЄС

12 Жовтня 2011, 15:15

«Угода про асоціацію – це угода двох сторін. Якщо з української сторони буде розуміння того, що ми підписуємо документ, який не повністю відповідає нашій політиці в європейському напрямку, безумовно і з нашої сторони можуть бути застереження щодо парафування», – сказав він.

Волошин нагадав, що угода про асоціацію не є подарунком і накладає на Україну серйозні зобов'язання.

Як повідомлялось, Великобританія допускає, що вирок колишньому прем'єр-міністру, лідерові партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко може призвести до ускладнень із підписанням і ратифікацією угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Україна очікує чіткої відповіді Європейського Союзу із приводу закріплення в угоді про асоціацію між Україною і ЄС перспективи членства країни в Євросоюзі.

Водночас МЗС здивоване реакцією Євросоюзу на вирок Тимошенко і вважає дивною позицію ЄС щодо угоди про асоціацію з Україною в контексті кримінальної справи колишнього прем'єр-міністра.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і зобов'язав відшкодувати НАК "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладення.

З критичними заявами у зв'язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великобританії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

30 вересня учасники саміту ініціативи «Східне партнерство» заявили, що розраховують на завершення переговорів між Україною і ЄС по угодах про асоціацію і зону вільної торгівлі між Україною і ЄС до саміту «Україна-ЄС» 15 грудня.