У МЗС Британії пообіцяли обговорити питання щодо зміни візового режиму для України

20 Вересня 2017, 14:45

За підсумками візиту до Києва британський дипломат, державний міністр з питань Європи та Америки Алан Дункан пообіцяв порушити питання про пом’якшення візового режиму з Британією для громадян України. Про це він заявив в інтерв’ю "Європейській правді".

Зокрема, Дункан розповів, що дізнався про проблеми з видачею віз для громадян України.

"Погоджуся, що візовий режим, який зараз діє, незадовільний. Чудово розумію, що декого в Україні нинішній стан дуже засмучує. Тут у Києві, під час візиту, я почув про конкретні випадки, коли люди платили за швидку візу, але не отримували її у швидкі терміни. Я чув, наскільки люди незадоволені візовими зборами. І я розумію, що особливо гострим це відчуття стало зараз, коли Україна отримала візову лібералізацію з країнами Шенгену, і Британія на цьому тлі має не дуже добрий вигляд", – зазначив він.

Дункан додав, що лібералізація візової політики буде обговорюватися на найвищому рівні.

"Можу запевнити: я почув цей дуже чіткий і голосний сигнал. І також можу запевнити, що я обговорюватиму це на найвищому рівні, щойно повернуся з України", – додав британський дипломат.

Водночас Дункан не назвав терміни та суть імовірного пом’якшення, оскільки, за його словами, дане питання перебуває в компетенції британського МВС.

Як повідомлялося, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом з очільником МЗС Македонії Нікола Дімітровим розглянули перспективу запровадження безвізового режиму між країнами.