У МЗС бойкот Євро-2012 порівнюють з методами часів “холодної війни”

3 Травня 2012, 16:18

Представник українського МЗС заявив, що бойкот спортивних змагань у зв’язку з діяльністю урядів – це практика холодної війни. На думку Волошина, такі заходи є штучними й неконструктивними.

«Наша позиція полягає в тому, що Євро-2012 – це спорт, а не політика, це футбол, а не політичний саміт. І вирішувати політичні завдання таким чином (бойкотом Чемпіонату) – це означає вдаватися до методів «холодної війни», – заявив він.

«Якщо хтось з німецьких політиків не приїде на Євро-2012, то вони самі себе позбавляють свята футболу. Хто більше втрачає ми чи вони – питання риторичне», – зазначив Волошин.

Він не бачить зв’язку між футболом та діяльністю українського уряду і виступає за політичний діалог в іншій площині.

Представник МЗС підкреслив, що й інші європейські країни робили заяви з приводу Юлії Тимошенко. Однак, продовжив він, ані Великобританія, ані Італія, ані Іспанія, ані Франція не збираються бойкотувати європейську футбольну першість.

«Не може доля одного службовця, хай і найвищого рангу впливати на європейський чемпіонат. Це позиція окремих німецьких політиків. Які піаряться перед виборами, які будуть у ФРН у 2013-му році», – прокоментував директор департаменту інформаційної політики МЗС України.

Волошин вважає, що відмовляючись від поїздки на європейський чемпіонат в Україну німецькі політики бойкотуватимуть не український уряд, а власну збірну, оскільки запрошення на матчі розсилають посадовцям їхні національні федерації футболу.