У Миколаєві суд виправдав двох активістів “мовних” протестів

31 Серпня 2012, 16:32

З його слів,  Центральний районний суд м. Миколаєва 30 серпня виніс виправдувальну ухвалу стосовно членів Миколаївської міської організації ВО «Свобода» Володимира Губського і Володимира Заїкіна, затриманих під час пікету.

Згідно з його інформацією, справа була закрита з огляду на те, що суддя не побачив в діях затриманих складу правопорушень, передбачених статтею 173 КУпАП  про дрібне хуліганство – нецензурна лайка в громадських місцях, образливе приставання до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Як повідомляє голова НГО ВО «Свобода», на засіданні до розгляду справи по суті не дійшло, оскільки дії затриманих ніяк не співпадали з тими порушеннями, які передбачає стаття 173.

.Дерев’янко також повідомив, що "одночасно зі "свободівцями" були затримані ще четверо чоловіків. "У Центральному райвідділі міліції вони знаходилися поряд з нашими хлопцями і чинили на них тиск. Потім наших відвезли до суду, а ті зникли з райвідділу", – сказав він.

"Суд не підтвердив, що свободівці – провокатори", – підкреслив Дерев’янко.

Нагадаємо, 21 серпня, Миколаївська міська рада на 19-й черговій сесії прийняла рішення про надання російській мові статусу регіональної.

Перед засіданням біля будівлі міськвиконкому проходили два пікети – на захист української мови і на захист російської.

Перший пікет був організований міською організацією ВО «Свобода», представниками ВО «Батьківщина» і УНП. Другий пікет організований «Руським блоком» і Партією регіонів.

Зі слів свободівців, о  біля другого пікету з'явилися кремезні молоді люди і почали висловлювати погрози і лайки на адресу «свободівців», пізніше  у ряди «свободівців» полетіла димова шашка.

 У відповідь на обурення з їхнього боку, міліція відтіснила  5 чоловік з опозиції і відвела в будівлю міськвиконкому. Агресивних молодиків міліція попросила відійти вбік, та затримала  четверо «свободівців». 

За словами Дерев’янка, двох з чотирьох затриманих відпустили в день затримання – 21 серпня, оскільки, згідно з протоколами міліції, не було підстав їх затримувати.

Ще двом – Губському іЗаїкіну були вручені повістки на засідання суду 30 серпня.