У Миколаєві міліція розігнала акцію протесту. Проти батьків, чиї діти загинули в аваріях, застосували «Беркут»

1 Грудня 2010, 14:46

Організувала акцію одна з матерів, чия дочка загинула в автомобільній катастрофі.


Учасники акції зібралися на перетині вулиць Декабристів і Спаської. До них приєдналися члени ВО«Свобода», які протестували проти деяких дій органів місцевого самоврядування. Всього налічувалося не більше 40 чоловік.


Незадовго до заявленого часу початку акції (10.00), приблизно о 09.45, до місця проведення акції підійшли близько десяти бійців «Беркута», які відтіснили мітингуючих, узяли їх у кільце і підвели до будівлі Центрального райвідділу міліції, що знаходиться поряд. Всіх затриманих заштовхнули у ворота внутрішнього двору райвідділу.


На зустріч з кількома протестуючими, яким вдалося залишитися на вулиці, вийшов заступник начальника міського управління міліції, начальник міліції громадської безпеки Миколаєва Олексій Мірошніченко. Він пояснив, що вчора ввечері, напередодні проведення акції, після того, як була подана заявка на її проведення, до Миколаївського окружного адміністративного суду був поданий апеляційний позов Миколаївського міськвиконкому.


Суд прийняв рішення про обмеження права проводити акції протесту в таких місцях, як обласне управління та обласна прокуратура.


За словами Мірошніченка, у заявці на проведення акції вказано, що у ній братиме участь 500 осіб, а «ні перед обласною прокуратурою, ні перед будівлею обласного УВС немає айданчика, де могла б розміститися така кількість людей. Тому був зроблений висновок про те, що це може зупинити дорожній рух, викликати обурення власників транспортних засобів і тих громадян, які просто їдуть до місць своєї роботи і не зможуть проїхати по цій вулиці». (Перед обласним управлінням внутрішніх справ по вулиці Декабристів рух транспорту заборонений, а вулиця Спаська не відноситься до найбільш жвавих міських магістралей – Ред).


Між тим у заявці, поданій учасниками акції протесту батьків, вказано 100 участників, а в заявці ВО «Свобода», – приблизно 300.


Мірошніченко пообіцяв, що після встановлення осіб затриманих, з`ясування обставин затримання і складання відповідні документи, учасників акції відпустять.


Затриманих учасників пікету звинувачують у порушенні порядку проведення мирних зборів громадян згідно з ч.1 ст.185 Адміністративного кодексу України, за що передбачено покарання від штрафу до адмінарешту.