У МВС відреагували на заяву конгресменів США про “антисемітизм” в Україні

26 Квітня 2018, 21:38

Міністерство внутрішніх справ України відкинуло звинувачення 57 конгресменів США щодо  фінансуванні Україною антисемітизму. Про це у МВС заявили у відповідь на запит Радіо Свобода.

 

"Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає неприпустимим, щоб у сучасній Україні будь-кого з українських або іноземних громадян дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури. Усі подібні злочинні прояви отримують принципову і швидку реакцію правоохоронних органів", – йдеться в повідомленні.

 

У відомстві нагадали, що в жовтні 2017 року Національна поліція викрила організоване злочинне угруповання, яке, за даними слідства, протягом 2016-2017 років здійснювало напади на дипломатичні установи, іноземні організації, пам’ятки архітектури й культові споруди на території держави з «провокативною метою підриву дружніх відносин» України з іноземними партнерами, зокрема, США, Польщею, Угорщиною, Ізраїлем.

 

Як зазначається, на рахунку угруповання, "координація дій якого відбувалася з території Росії, загалом сім "злочинних епізодів": осквернення синагог та пам’ятників, організація вибухів на території посольств, консульств, у місцях релігійного паломництва та публічних місцях.

 

Крім того, у міністерстві також відкидають звинувачення на адресу військового підрозділу Національної гвардії України, який конгресмени назвали "неонацистським батальйоном "Азов".

 

"Цей професійний підрозділ є одним з найбільш мотивованих та боєздатних, з першого дня збройної агресії Росії протистоїть їй на фронті, захищає суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, функціонує у чіткій відповідності до законів, бойових та дисциплінарних статутів військових формувань України і має героїчну переможну історію, зокрема звільнення від проросійських окупантів міста Маріуполя", – зазначили у відомстві.

 

Крім того, у МВС заявили, що здивовані згадкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, зокрема після завершення його візиту до Сполучених Штатів.

 

"Під час нього відбулася низка зустрічей високого рівня міністра з керівництвом Державного департаменту США, переговорів із конгресменами та сенаторами, підписано із директором ФБР рамкову угоду про співпрацю. Під час цих переговорів американська сторона висловлювала підтримку процесу реформ МВС України та підпорядкованих структур, який здійснює міністр Аваков»", – наголошується в повідомленні.

 

Водночас у відомстві пообіцяли надати "усі необхідні роз’яснення".

 

"Сподіваємось, що Державний департамент США відреагує на звернення групи конгресменів та відповідним чином поінформує їх щодо позиції української сторони з цього приводу", – додали в МВС.

 

Нагадаємо, 26 квітня стало відомо, що  56 конгресменів Сполучених Штатів Америки заявили про занепокоєння через зростання фінансованого державою антисемітизму і заперечення Голокосту в Європі, зокрема в Україні та Польщі. Про це йдеться в офіційному зверненні, яке опубліковане на сайті конгресмена Ро Ханни. Зазначається, що конгресмени закликали Держдепартамент приєднатися до  "боротьби проти антисемітизму, ксенофобії і всіх форм нетерпимості, закликавши уряди Польщі та України беззастережно відмовитися від спотворень Голокосту і вшанування нацистських колабораціоністів".  Так, конгресмени заявили, що Україна прославляє "нацистських колабораціоністів Степана Бандеру, Рамана Шухевича та Організацію українських націоналістів, а також Українську повстанську армію". Прославленням нацистських колаборантів, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року", яку проводив Інститут нацпам'яті, а саме перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича у Києві та  проведення фестивалю Шухевича у Львові.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відреагував на лист 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки до Держдепартаменту щодо "антисемітизму в Україні",  назвавши дане звернення "змішуванням некомпетентності та свідомим спотворенням інформації, змішуванням правди і брехні".