У МВС України заявили, що хасиди звільнили територію прикордонного пункту “Нові Яриловичі”

18 Вересня 2020, 16:34

Прочани-хасиди, які кілька днів намагалися потрапити на територію України через держкордон із Білоруссю, повністю звільнили територію прикордонного поста «Нові Яриловичі». Про це 18 вересня у Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

 

 

«Прочани-хасиди повністю звільнили територію прикордонного поста Яриловичі та попрямували відзначати Новий Рік в Гомель, Пінськ і інші населені пункти Білорусі», – написав він.

 

Геращенко подякував співробітникам Прикордонної служби за Вашу роботу із захисту державного кордону України.

 

Нагадаємо, раніше 18 вересня стало відомо, що хасиди, які перебували на нейтральній ділянці українсько-білоруського кордону поблизу пункту пропуску "Нові Яриловичі", почали масово повертатися в Білорусь. 

 

Як повідомлялося,  15 вересня у Білорусі на кордоні з Україною зібралися  хасиди, які хочуть потрапити на свято Рош га-Шана. В Україну їх не впускають через заборону в’їзду іноземцям до 28 вересня, що пов’язано із запобіганням поширенню COVID-19. У зв’язку із запровадженням такого обмеження український кордон охороняється в посиленому режимі. З 16 вересня п/п "Нові Яриловичі" рішенням уряду був закритий.

 

Станом на 16 вересня на кордоні між Білоруссю та Україною перебували до двох тисяч хасидів.