У МВС пообіцяли повністю замінити міліцію поліцією через три місяці

5 Серпня 2015, 16:27

Національна поліція як абсолютно новий орган виконавчої влади з'явиться в Україні через три місяці, коли завершиться перехідний період і юридично перестане існувати міліція, пояснюють у Міністерстві внутрішніх справ України. Про це повідомив у середу на брифінгу в Києві начальник департаменту юридичного забезпечення МВС України Денис Горбась.

"Абсолютно новий орган під назвою "Національна поліція" має бути в усіх куточках нашої держави через три місяці… Відтепер перестає існувати міліція як така", – повідомив він.

Він нагадав, що підписаний президентом України закон про нацполіцію набуває чинності з моменту публікації, а перехідний період, передбачений законом, триватиме три місяці.

"Перехідними положеннями закону про національну поліцію передбачений перехідний етап строком на три місяці, упродовж яких мають відбуватися різні організаційно-правові заходи, спрямовані на трансформацію, фактичне припинення існування чинної міліції та створення органів Національної поліції", – розповів він.

При цьому Д.Горбась пояснив, що патрульні поліцейські працюють у юридичному полі й зараз, оскільки формально входять до структури чинної міліції. Тобто, за його словами, протоколи й інші документи, які оформлюють патрульні поліцейські, а також їхні дії мають повноцінну юридичну силу і не можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Начальник департаменту юридичного забезпечення розповів, що впродовж місяця буде створена система територіальних органів поліції з урахуванням географічних чинників і інтересів громади.

Говорячи про структуру Нацполіції, Горбась зазначив, що функціонально вона складатиметься з кримінальної поліції (оперативних підрозділів), патрульної поліції, органів досудового розслідування, поліції охорони, спеціальної поліції (виконання завдань на закритих режимних об'єктах) і поліції особливого призначення (спецпідрозділ).

Що стосується служби дільничних інспекторів, то, за словами начальника департаменту, вона буде реформована, можливо, зміниться назва, але дільничні як такі залишаться.

Горбась повідомив, що нині особовий склад міліції налічує понад 170 тис. осіб, передбачається оптимізація в поліції із скороченням на кілька десятків тисяч співробітників. Прес-секретар МВС Артем Шевченко уточнив, що загальна чисельність поліції виводитиметься з розрахунку 220 поліцейських на 100 тисяч населення. Таким чином, зазначив він, загальна чисельність працівників поліції має становити близько 140 тисяч.

Як повідомлялося, 4 серпня Порошенко підписав закон про поліцію.

Нагадаємо, нова патрульна поліція Києва склала присягу 4 липня.