У МВС пояснили, чому затриманих під Радою ставили на коліна

4 Березня 2018, 11:42

Речник МВС Артем Шевченко заявив, що затриманих вчора при знесенні наметового містечка під Радою ставили на коліна не для приниження, а для забезпечення особистої безпеки правоохоронців. Про це він написав у Facebook.

 

 

«Щодо зойків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту це – ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище, яке виключає можливість раптового нападу на нього»,  – заявив він.

 

При цьому, за словами Шевченка, саме тому, щоб не тримати на холодній погоді затриманих лежачи на снігу обличчям вниз, було обрано такий спосіб контролю.

 

Він також зазначив, що ступінь жорстокості правоохоронців не був надмірним, «враховуючи: досвід постійних сутичок спровокованих мітингарями; їхню налаштованість на агресію; оперативну інформацію про можливу наявність зброї (яка підтвердилася під час обшуків) і зрештою; трагічний досвід 31 серпня 2015 року, коли під ВР граната забрала життя 4 гвардійців».

 

Як повідомлялося, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.