У МВС незаконно приватизували 107 службових квартир на суму 40 млн грн

1 Грудня 2014, 13:37

Протягом 2010-2013 років у МВС незаконно приватизували 107 службових квартир вартістю 40 млн грн. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на сторінці у мережі Facebook з посиланням на службовий звіт.

«Безконтрольність за використанням службового житла в системі МВС призвела до незаконного відчуження (приватизації) 107 квартир вартістю 40 млн. грн, право власності на які належить державі Україна в особі Кабінету міністрів України на праві господарського відання Державної іпотечної установи. Такі порушення мали місце в управліннях МВС 17 областей та центральному апараті міністерства», – йдеться у звіті.

Також у МВС виявили й інші «квартирні схеми».

«Крім того, існували і інші корупційні схеми у цьому напрямку. Так, за укладеними договорами між ГУМВС в Київській області та ЗАТ ВПБФ «Атлант» на будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних ділянках ГУМВС передбачалася передача житла площею в розмірі 10 % загальної площі побудованих приміщень. Проте унаслідок невиконання забудовником договору недоотримано житла загальною площею 3 907,7 кв.м на суму 35,1 млн грн. Крім того, встановлено факт придбання наприкінці 2012 року у центрі Києва квартири площею 160 кв м вартістю 3,2 млн грн для колишнього начальника міліції Київської області Мазана В.Б. На придбання зазначеного житла зайво витрачено понад 2,2 млн грн», – додали автори звіту.

Нагадаємо, за інформацією зі звіту за закордонні паспорти з українців незаконно стягнули майже 100 млн грн за три роки, також в МВС нажилися на видачі водійських посвідчень та реєстрації транспортних засобів.