У МВС хочуть обмежити анонімність у соцмережах

25 Жовтня 2012, 15:37

"Головною причиною такого стану поширення й розвитку кіберзлочинності є саме анонімність, тому що вона провокує безкарність. Тому її потрібно скорочувати", – сказав він.

У той же час, Литвинов відзначив, що в даному питанні слід знайти баланс між необхідністю запобігання вчиненню злочинів анонімами й захистом громадян від нелегального використання їх персональних даних.

Він відзначив, що зараз з цього питання проходить багато семінарів, у тому числі у зв'язку з прийняттям закону про захист персональних даних, а також ведеться обговорення двох проектів законів про моніторинг телекомунікацій.

На думку Литвинова, компромісним варіантом у цій сфері може стати прийняття закону про продаж сім-карт з ідентифікацією абонента. "Це один із кроків для того, щоб ідентифікувати абонента, тобто кінцевого користувача устаткування. Це один зі шляхів щоб Фейсбук або інші соціальні мережі були не по паспортах, а щоб ідентифікувати кінцевого власника устаткування – це зменшить навантаження на соціальні мережі, тобто це один з компромісних кроків", – сказав він.

У той же час начальник управління додав, що є ще низка інших пропозицій, які тільки обговорюються.

Читайте також: Вільний вибір. Уряди й інтернет-компанії намагаються встановити правила свободи слова онлайн

Як повідомлялось, згідно з результатами дослідження, яке провела компанія InMind на замовлення Інтернет асоціації України, 9,7 млн або майже 50% українців у віці від 15 років є постійними інтернет-користувачами, при чому 13,3 млн користуються інтернетом щодня. 

96