У МВФ заявили, що для перегляду програми Україні необхідно дійти взаєморозуміння у кроках

18 Листопада 2020, 12:18

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва після розмови з президентом України Володимиром Зеленським наголосила на необхідності досягти повного взаєморозуміння в кроках для подальшої співпраці за поточною програмою stand-by.

 

Водночас вона назвала розмову з Зеленським конструктивною.

 

"Конструктивна телефонна розмова з президентом України Зеленським про реалізацію програми МВФ, незалежність центрального банку й зусилля з боротьби з корупцією. Перегляду програми має передувати повне взаєморозуміння у кроках", – написала вона у Twitter.

 

Нагадаємо, що президент Зеленський вважає, що Україна виконала всі структурні маяки, передбачені для перегляду програми stand-by Міжнародного валютного фонду, зокрема, затверджено реформу митниці й податкової та зменшено частку проблемних кредитів.

 

Як повідомлялося, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки.