У МВФ відзначили позитивні зміни «за всіма напрямками реформ» в Україні

15 Листопада 2016, 17:34

Місія ключового кредитора України  Міжнародного валютного фонду, яка працює зараз в Києві, відзначила позитивні зміни «за всіма напрямками реформ» порівняно з ситуацією минулого року.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду України за результатами зустрічі заступника директора Європейського департаменту МВФ Атанасіос Арванітіс та прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. 

Зокрема, він позитивно відзначив показники зростання економіки України на рівні 1,8% у третьому кварталі 2016 року, інфляцією у межах 10-12%, дефіцитом Державного бюджету, що не перевищує заплановані 3,5%. 

Також порівняно з минулим роком зросли міжнародні резерви країни, відновлюється довіра до банківської системи, повідомляється на сайті уряду.

«Я сподіваюся, ми разом зможемо продовжити тиснути на структурні реформи і проводити їх і надалі. Усі наші зусилля мають бути спрямовані на те, щоб дійсно зробити економіку успішною, а досягнення – суттєвими» наголосив Атанасіос Арванітіс.

Раніше прибуття в Україну місії МВФ в рамках програми розширеного фінансування EFF очікувалося 26 жовтня. Однак згодом стало відомо, що МВФ відклав приїзд місії через внутрішні причини. Згодом місія Фонду прибула в Україну і почала роботу 3 листопада

Водночас глава Нацбанку України Валерія Гонтарева зазначила, що Україна ризикує залишитися без четвертого траншу МВФ: перешкодою для позитивного рішення фонду може стати зволікання Верховної Ради з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи, проведенням земельної реформи.