У МВФ відреагували на заяву Абромавичуса про відставку

4 Лютого 2016, 20:02

Рішення Айвараса Абромавичуса подати у відставку з поста міністра економічного розвитку і торгівлі України викликає занепокоєння у Міжнародного валютного фонду. Про це заявила директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард.

«Його рішення подати у відставку викликає занепокоєння. Якщо підозри, які він висловив під час заяви про відхід з посади, є точними, то це явна ознака, що взяті урядом зобов'язання по боротьбі з корупцією не виконуються», – сказала Лагард.

Вона констатувала вирішення Україною низки поставлених перед нею завдань, в тому числі щодо стабілізації фінансової ситуації, запобігання подальшій втраті золотовалютних резервів, приведення тарифів на енергоресурси у відповідність з їх ринковими цінами.

У той же час, глава МВФ зазначила, що багато ще має бути зроблено в рамках боротьби з корупцією.

"Дії повинні бути рішучими і суворими, оскільки влада підзвітна не лише українському народові, а й міжнародному співтовариству", – підкреслила Лагард.

Нагадаємо, 3 лютого міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, ініційованим його командою. Міністр звинуватив народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка в блокуванні роботи МЕРТ. Разом з Абромавичусом у відставку подали більшість його заступників.