У МВФ схвалили український план щодо антикорупційного суду

Акценти
25 Липня 2018, 20:33

Міжнародний валютний фонд підтримав український план щодо утворення Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Reuters у середу, 25 липня.

 

«Законодавча база для Вищого антикорупційного суду, коли ухвалені поправки набудуть чинності, буде відповідати зобов’язанням влади щодо програми МВФ підтримки України», – заявила речниця Міжнародного валютного фонду в коментарі агентству.

 

При цьому видання зазначає, що є кілька питань, які Київ має вирішити, щоб отримати черговий транш МВФ. Зокрема мова йде про підвищення ціни на газ в країні, а також додаткові скорочення витрат або залучення коштів для подолання дефіциту надходжень цього року.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Нагадаємо, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.

90