У МВФ ще не знають, як співпрацювати з Україною

Акценти
29 Листопада 2012, 17:55

«Що я можу сказати щодо України, так це те, що влада висловлюють інтерес до відновлення програми співпраці з МВФ, проте умови співпраці ще не обговорювалися. І ми поки не отримували від української сторони пропозиції направити в країну місію для переговорів», – сказав Райс.

Нагадаємо, 2 листопада директор департаменту із зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс заявив у Вашингтоні, що офіційний Київ зацікавився відновленням співпраці із МВФ та отриманням кредитів.

Водночас представник МВФ ствердив, що конкретні умови відновлення співпраці поки що не обговорювалися, так само, як і те, чи буде це продовженням уже наявної програми співпраці stand-by, розпочатої влітку 2010 року, або ж розробкою нової програми.

За програмою співпраці з МВФ, затвердженою у липні 2010 року, Україна могла отримати понад $15 мільярдів кредиту. Проте отримала лише $3,4 мільярдів, після чого МВФ припинив фінансування. Головна причина – невиконання Україною однієї із умов, що містяться у Меморандумі про співпрацю з МВФ – підвищення тарифів на газ та опалення для населення і ЖКГ.

У МВФ вважають, що субсидування низьких неринкових тарифів є важким тягарем для українського бюджету, який забирає до 6% ВВП.

Рейтингова агенція Fitch припускає, що без відновлення співпраці з МВФ у 2013 році Україні буде важко розраховуватися із зовнішніми боргами, адже самому лише МВФ Київ має повернути $6 мільярдів із попередніх позик.

Позначки:
90