За словами Ваше, «немає зв'язку між підписанням Угоди про асоціацію і програмою з МВФ.
«Я хочу підкреслити, що це неправильні сподівання, які потрібно виключити», – підкреслив голова представництва МВФ.
Він нагадав про ризики, з якими зіткнеться Україна, якщо відкладатиме впровадження рекомендацій МВФ.
«Існує необхідність повномасштабної політики реформування. Щодо нашої політики, то ми досить постійні і дивимося крізь призму дисбалансів», – зазначив Ваше і нагадав про рекомендації за підсумками останньої місії щодо забезпечення гнучкого обмінного курсу, зниження фіскального дефіциту, зокрема внаслідок підвищення тарифів на газ, і реформування фінансового сектору.
«Уряд працює над виробленням пропозиції про реформування політики, яка буде відповіддю на ці питання», – резюмував Ваше.
Як повідомлялось, 17 жовтня в Україні почала роботу технічна місія МВФ, висновки якої можуть вплинути на подальший хід переговорів щодо відновлення співпраці.
За підсумками переговорів МВФ повідомив, що має намір провести переговори про продовження співпраці з Україною всередині грудня.
Нагадаємо, ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли, що Віктор Янукович для відновлення програми співпраці з МВФ погодився на підвищення тарифів на газ, ревізію пільг для населення та бізнесу, ослаблення курсу гривні до долара США.
Але вже 8 листопада Янукович заявив, що вимоги Міжнародного валютного фонду щодо підвищення ціни на газ для населення не будуть прийняті за жодних обставин.