У МВФ пояснили, чим загрожує Україні прийняття фіскальних законів

12 Липня 2015, 17:20

Прийняття пакету законів у фіскальній сфері, які винесені на розгляд Верховної Ради України на наступному пленарному тижні, істотно послаблять макроекономічну стабільність країни. Про це заявив директор Європейського Департаменту МВФ Пол Томсен, передає прес-служба Представництва МВФ в Україні.

«Ми з занепокоєнням спостерігаємо за нещодавніми законодавчими ініціативами… Мова йде, зокрема, про пакет у складі семи законопроектів у фіскальній сфері, що пропонується винести на наступного тижня на розгляд парламенту», – заявив Томсен.

За його словами, ці законопроекти унеможливлять реалізацію заходів у контексті підтриманої МВФ програми в області пенсійної реформи, реформи енергетичного сектору та раціоналізації витрат.

«Фіскальна вартість цих законопроектів може скласти близько двох відсотків ВВП вже в цьому році і 3% ВВП в 2016 р. Таким чином, якщо ці законопроекти будуть прийняті, вони істотно послаблять поточні зусилля на шляху відновлення фіскальної стійкості й макроекономічної стабільності в Україні. Таким же чином, законодавчі ініціативи на кшталт законопроекту 1558-1 щодо конвертації валютних кредитів у гривню ляжуть важким тягарем на банки і на вкладників і позичальників більшості банків, хоча виграють від цього лише окремі особи», – заявив Томсен.

Як відомо, 2 липня Рада проголосувала в цілому за реструктуризацію валютних кредитів, рішення підтримали 229 депутатів. Проектом передбачено, що всі банки України, за письмовою заявою громадян, що досі не виплатили позику у валюті, зобов’язані протягом місяця провести реструктуризацію за кредитним договором.

НБУ зробив заяву, у якій назвав цей закон катастрофою для України, Наталія Яресько заявила, що цей закон є популізмом.

Згодом п'ятеро депутатів повідомили, що хочуть відкликати голоси, тому що не розібралися, за що голосують.