У МВФ назвали ризики для співпраці з Києвом

3 Грудня 2015, 22:42

Існує ризик для продовження програми співпраці в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) між Міжнародним валютним фондом та Україною. Про це заявив представник МВФ в Україні Жером Ваше.

«Ми вступаємо у важкі часи, складну ситуацію. Є потреба у відповідальній політиці, в тому, щоб продовжувати рухатись обраним шляхом. Ми бачимо певні ризики для програми МВФ», – наголосив Ваше.

Читайте також: МВФ назвав умову схвалення наступного кредитного траншу для України

За його словами, бюджетна політика має відповідати цілям, які були погоджені у програмі між Україною та фондом.

«Ризики є. Ризик, як я казав, у тому, що може бути прийнято бюджет, який не відповідає цілям програми МВФ, і в якому буде закладено політику, яку ми не підтримуємо», – зауважив він, додавши, що фонд досяг згоди з міністром фінансів України Наталією Яресько щодо політики надходжень і витрат, яку МВФ у змозі підтримати. 

«Тепер ми чекаємо на те, яким буде поданий бюджет, і чи відповідатиме він домовленостям. І чи ми зможемо його підтримати», – сказав він.

Як відомо, місія Міжнародного валютного фонду, яка перебувала в Києві 12-20 листопада для проведення дискусій в рамках другого перегляду виконання програми EFF, заявляє про поглиблення взаєморозуміння з владою України і чекає прийняття бюджету і податкової реформи в рамках цієї програми.

Позначки: