У МВФ наголосили на обов’язковому проведенні пенсійної реформи в Україні

9 Березня 2017, 18:31

Міжнародний валютний фонд наполягає на обов'язковому проведенні пенсійної реформи в Україні, спрямованої на стабільне забезпечення пенсіонерів, більшість яких зараз перебувають у скрутному становищі. Таке пояснення озвучив під час брифінгу в четвер директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс.

"Що стосується пенсій (в Україні – ред.), ми вважаємо, що пенсійна реформа має вирішальне значення для забезпечення стабільності пенсійної системи та здатності забезпечити кращі пенсії для людей, що завершили трудову діяльність, більшість з яких перебуває в скрутному становищі", – пояснив Райс позицію Фонду.

Читайте також: В уряді відреагували на інформацію про необхідність підвищення пенсійного віку

Він підкреслив, що український уряд "погодився на необхідності всеохоплюючої пенсійної реформи". Представник МВФ також повідомив, що українська сторона і Фонд зараз працюють разом над тим, якою має бути пенсійна система в Україні, і як до неї мають надходити асигнування.

За його словами, у МВФ чітко усвідомлюють виклики, які стоять зараз перед Україною і українським народом, і саме тому Фонд свого часу прийняв рішення ухвалити програму розширеного кредитування для підтримки України.

Райс також запевнив, що МВФ ретельно перевіряє і тримає на контролі цільове використання українською стороною всіх траншів в межах програми кредитування.

Як повідомлялося, засідання Ради директорів МВФ щодо третього перегляду програми співпраці з Україною заплановане на 20 березня. 4 березня Міжнародний валютний фонд на рівні експертів досяг домовленості з Україною щодо третього перегляду програми в рамках механізму розширеного фінансування. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, на початку двадцятих чисел березня може бути прийняте рішення про виділення наступного траншу.