У МОЗ зробили прогнози, коли в Україні почнеться вакцинація бустерною дозою вакцини. Розповідаємо, де у світі це вже роблять

Суспільство
19 Листопада 2021, 20:01

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що українці зможуть отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19, коли принаймні одну дозу отримають не менше 60% дорослого населення країни. Про це 19 листопада він заявив у ефірі телеканалу 1+1.

"Третя, бустерна доза, в Україні буде. Але пріоритетом для влади і для всіх зараз має бути вакцинація принаймні першими дозами. Чим більше українців будуть вакциновані двома дозами, тим буде краща епідситуація в країні. Ми перейдемо на бустер, коли вакцинуємо щонайменше 60% українців принаймні однією дозою", — уточнив міністр.

За даними Національної служби здоров’я, станом на 19 листопада в Україні вакцинувалися принаймні однією дозою 12 892 989 людей, тобто близько 37% від дорослого населення України.

Читайте також: Богдан Бернацький: «Ми не можемо розглядати вакцинацію лише як медичну історію, бо вона багатогранніша»

Бустерна доза вакцини підсилює дію попередніх вакцинацій. Її необхідно робити тому, що з часом захист після щеплення зменшується. Всесвітня організація охорони здоров’я у жовтні офіційно порекомендувала вакцинувати третьою дозою вакцин від коронавірусу, але не всіх. За рекомендаціями, це стосується людей із послабленим імунітетом та тих, хто старше 60 років.

У світі почали вакцинувати бустерною дозою вакцини ще у липні 2021 року. Водночас, ВООЗ закликала країни відмовитися від вакцинації громадян третьою дозою. В організації запропонували відмовитися від принципу, коли країни з високим рівнем доходу отримують більшість вакцин, замість того, щоб поділитися цими дозами з бідними країнами.

Де у світі вакцинують бустерною дозою

Станом на 19 листопада у світі вакцинують від COVID-19 третьою дозою у 54 країнах. Про це свідчать дані Our World in Data.

Лідер бустерної вакцинації — Ізраїль. Там третю дозу вже отримали 43,83% від усього населення. Ця країна першою у світі почала цю практику. 

Читайте також: Спрей, одна доза та ризики померти – огляд наукових статей про коронавірус

Далі наведено 20 країн з найвищим відсотком вакцинованого третьою дозою населення