У МОЗ затвердили новий протокол лікування COVID-19

18 Вересня 2020, 10:21

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 17 вересня підписав наказ про затвердження нового протоколу лікування коронавірусної хвороби COVID-19. Про це він повідомив під час онлайн-брифінгу 18 вересня.

 

"На сьогодні у світі проводиться майже 2 тис. різних клінічних досліджень специфічної терапії, яка спрямована на боротьбу з COVID-19, у тому числі і в Україні відбуваються клінічні випробування чотирьох лікарських засобів. Але водночас МОЗ постійно оновлює протокол лікування, спираючись на досвід лікарів", – сказав міністр.

 

Як наголосив Степанов, оновлений протокол призначений для використання всіма медичними працівниками і визначає порядок застосування лікарських засобів для лікування пацієнтів з COVID-19.

Основними змінами, які були внесені до протоколу, є: розширення засобів із групи глюкокортикоїдів та способу їх використання; визначення алгоритму призначення антикоагулянтної терапії; доповнення протоколів підходами до протимікробної терапії, а також вторинної і бактеріальної; конкретизовані показання для призначення лікарського засобу "Тоцилізумаб".

 

Загалом, за словами міністра, у новий протокол повністю включено підходи до медикаментозної терапії та кисневої підтримки хворих на COVID-19.

 

За словами Степанова, призначення лікарських засобів здійснюється з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного пацієнта.

 

"Я наголошую, що протокол створений виключно для використання медичними працівниками. Зараз я звертаюся до всіх українців: не займайтеся будь-якими спробами самолікування", – підкреслив Степанов.

 

Міністр уточнив, що новий протокол вже розміщений на сайті МОЗ і сьогодні буде розісланий всім лікарням.

 

Нагадаємо, станом ранок 18 вересня в Україні зафіксовано 169 472 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, із них 3 468 летальних, 75 486 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 3 228 нових випадків. Загалом проведено 1 985 802 тестування методом ПЛР. За добу одужало 1 573 пацієнти.