У МОЗ запевняють, що “нереальні” норми для дитсадків впроваджують за світовим досвідом

26 Вересня 2013, 12:19

За її словами, Державні санітарні правила та норми «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» не зазнали суттєвих змін, а нові положення відповідають світовим і європейським нормам в охороні здоров’я дітей.

"Головною новацією документу є забезпечення прав дітей з особливими потребами, а саме, встановлення відповідних пандусів, розширення дверних проміжків, перебудова санвузлів тощо для можливості адаптації такої категорії дітей до звичних умов існування. До речі, такі норми встановлені не для всіх дитсадків, а лише для тих, в яких перебувають ці діти. Саме ця вимога отримала високу оцінку Національної асамблеї інвалідів України", – йдеться у повідомленні прес-служби МОЗу.

Коментуючи неможливість використання побутових кондиціонерів у дитсадках, один із авторів документу, завідуюча лабораторією гігієнічного забезпечення умов життєдіяльності дітей Інституту гігієни і медичної екології НАМН Аліна Платонова заявила, що "побутові прилади, які не призначені для використання в приміщеннях, де є скупчення дітей, не відповідають певним будівельним нормам та не виконують функцій повноцінного кондиціювання і вентиляції, є лише джерелом збудників та інфекцій, а тому не мають використовуватися у дитсадках з метою забезпечення здоров’я дітей".

У міністерстві також заявили, що відповідні норми були погоджені без зауважень Міністерством освіти та науки України, Мінсоцполітики України, Національною асамблеєю інвалідів України, а сам Проект державних санітарних правил та норм перед його юстуванням був оприлюднений для "громадського та фахового обговорення" на офіційному сайті МОЗ та "відображає у своєму змісті усі обґрунтовані позиції".

Коментуючи можливі проблеми із впровадженням санітарних норм начальник Відділу безпеки факторів середовища життєдіяльності людини та формування здорового способу життя Державної санітарно-епідеміологічної служби Олексій Даниленко повідомив, що згідно правил дошкільні дитячі заклади перевіряються раз на рік, зазвичай перед осіннім сезоном.

"Тож у керівників дитсадків є чимало часу на виправлення ситуації, крім цього санепідслужба із розумінням ставиться до фінансових можливостей закладів, і в кожному конкретному випадку буде окремо узгоджувати із керівництвом закладу порядок виконання нововведень", – цитує МОЗ.

Нагадаємо, 3 вересня вступив у силу наказ Міністерства охорони здоров’я, підписаний міністром Раїсою Богатирьовою, яким затверджено норми і правила утримання дитсадків.

Коментуючи норми документу, лікар-педіатр Євген Комаровський висловив переконання, що наказ МОЗ призведе до збільшення кількості штрафів і хабарів. А окремі положення взагалі є невиконуваними.