У МОЗ заявили, що хочуть отримати у США вакцину проти COVID-19 «в режимі тестування»

8 Грудня 2020, 10:14

Міністр охорони здоров'я та тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіною Квін профели телефонну розмову. Степанов звернувся до США з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин проти COVID-19 «в режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях». Як повідомила ввечері 7 грудня пресслужба МОЗ.

 

«Найближчі два тижні ми підпишемо договори про постачання вакцини проти COVID-19 з деякими компаніями-виробниками. Проте, це не гарантує отримання Україною вакцин у найближчі місяці, адже перша вироблена партія вакцин буде закривати потреби GAVI COVAX», – зазначив міністр.

 

У повідомленні пишуть, що за словами Крістіни Квін, її команда зроблять все можливе, щоб Україна отримала вакцини проти COVID-19 у найкоротші терміни.

 

«Ми підтримуємо офіційну позицію МОЗ України щодо відмови від використання російської вакцини, яка не пройшла всі фази клінічних випробувань. Окрім того, вже сьогодні ми проведемо нараду з урядом США щодо постачання вакцини в Україну, де обговоримо терміни та об’єми поставки», – цитує Крістіну Квін пресслужба МОЗ.

 

Нагадажмо, що вже сьогодні, 8 грудня, у Великій Британії почали вакцинувати від COVID-19. Наразі вакцин розробленої Pfizer та BioNTech тільки 800 доз, і вони призначені для людей старше 80 років, які або госпіталізовані, або вже мають планові медичні відвідування, а також працівників будинків для людей похилого віку.