У МОЗ розповіли, які штами грипу циркулюватимуть взимку

12 Жовтня 2016, 14:46

Три штами вірусу грипу – H3N2 (Гонконг), H1N1 і вірус грипу "В" будуть циркулювати в зимовому сезоні 2016-2017 року, але катастрофічних наслідків епідемії Міністерство охорони здоров'я не очікує. Про це повідомила головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я Ольга Голубовська.

За її словами, "нічого надприродного він нам не принесе, це не нові штами і нічого трагічного в них немає".

"Хворіти грипом в цьому сезоні будуть, наше завдання мінімізувати кількість важких ускладнень і запобігти смертельним випадкам", – сказала вона.

Крім того, Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

"Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні і години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження до стаціонару склало 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася", – сказала вона.

Також Голубовська підкреслила, що "грип, на відміну від інших респіраторних захворювань, має досить чітку клінічну картину, яка описана в наказах Міністерства охорони здоров'я".

"У нас є наказ МОЗ, який регламентує ведення, і лікування хворих на грип. За основу протоколу взяті американські рекомендації, і якщо є підозри на грип, хворі повинні правильно вестися відповідно до протоколів, або направлятися в стаціонар", – сказала вона.

Нагадаємо, раніше завідувач Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ Тетяна Дихановська заявила, що сезон захворюваності на грип та ГРВІ розпочався в Україні з 3 жовтня і триватиме до середини травня 2017 року. .