У МОЗ оцінили приріст зараження COVID-19

6 Квітня 2020, 12:48

За останні 12 днів середній темп приросту заражень COVID-19 становить 27%. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу, передає «РБК-Україна» у понеділок, 6 квітня.

 

«Середній темп приросту за останні 12 днів в Україні становить 27%, а за останню добу ми маємо приріст у 7%», – сказав Ляшко.

 

Зазначається, що в Україні за минулу добу померли шість інфікованих коронавірусом, більшість з них – літні люди з хронічними захворюваннями.

 

Ляшко також зауважив, що кількість випадків COVID-19 в Італії та Іспанії істотно зменшилась.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків COVID-19.