До лікарень поблизу Мосула надійшло семеро пацієнтів з симптомами застосування бойових отруйних речовин. Про це повідомили у Міжнародному Комітеті Червоного Хреста.
В організації зазначають, що поки невідомо, яка зі сторін застосувала хімічну зброю.
"Є всі підстави вважати, що в боях за місто Мосул мало місце застосування бойових отруйних речовин", – заявив представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні.
За даними Мардіні, впродовж останніх двох днів до лікарень поблизу Мосула надійшли семеро пацієнтів – п'ятеро дітей та двоє жінок, котрі мають чіткі симптоми дії хімічної зброї. Хоча досі невідомо, яка зі сторін протистояння застосувала хімічну зброю, представник МКЧХ різко засудив такі дії, адже використання бойових отруйних речовин заборонено міжнародними угодами.
Нагадаємо, операція з визволення Мосула триває з середини жовтня 2016 року. З бойовиками борються іракські військові та повстанці, а також курдські формування й авіація міжнародної коаліції на чолі з США.
Як повідомлялося, 19 лютого прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив про початок операції з визволення західної частини Мосула. На цей час вдалося ліквідувати бойовиків ІДІЛ на південному заході міста.
25 лютого стало відомо, що у Мосулі загинула журналістка курдського телеканалу, яка підірвалася на міні.