У Мосулі бойовики ІДІЛ розстріляли більше 200 цивільних за тиждень – ООН

28 Жовтня 2016, 15:55

Терористи "Ісламської держави" за тиждень розстріляли в іракському місті Мосул та його околицях щонайменше 232 осіб. Про це повідомляє агенція AFP із посиланням на Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

"Станом на минулу середу повідомлялося про 232 розстріляних цивільних жителів. З них 190 – колишні офіцери сил безпеки Іраку", – заявили в управлінні.

Зазначається, що значна частина вбитих була розстріляна через те, що люди відмовлялися переїжджати до Мосула з-під його околиць. Така тактика ІДІЛ спрямована на те, щоб використовувати таких переселенців як людський щит під час боротьби за Мосул з іракськими військами, підтримуваними США.

Раніше повідомлялось, що в рамках спецоперації Іракські сили відбили приблизно 800 квадратних кілометрів у бойовиків «Ісламської держави» прилеглої до Мосула території.

Нагадаємо, операція зі звільнення Мосула від бойовиків «Ісламської держави» почалася вранці 17 жовтня. У ній беруть участь урядові війська Іраку та курдські війська «пешмерга». Авіаційну і наземну підтримку надає міжнародна коаліція на чолі з США.

Першими результатами наступу було звільнення сімох курдських, арабських та християнських сіл поблизу іракського міста Мосул.

До операції зі звільнення приєдналися загони іракських військ спеціального призначення. Очікується, саме свони можуть першими підійти до міста, де на них чекає серйозний опір з боку бойовиків ІД.