У Москві вбили Боріса Нємцова

Акценти
28 Лютого 2015, 00:37

Російського опозиціонера Боріса Нємцова застрелили ввечері в п'ятницю, 27 лютого, в центрі Москви. Про це повідомило джерело в правоохоронних органах.

"Невідомий чотири рази вистрілив у Боріса Нємцова. Від отриманих поранень політик помер", – повідомило джерело.

Подробиці вбивства не розкриваються.

Водночас, представник Слідчого комітету Юлія Іванова повідомила журналістам, що слідчі розглядають всі версії щодо загибелі Нємцова, в тому числі і замовне вбивство.

"Всі версії розглядаються, зокрема замовне вбивство", – сказала вона.

На питання, чи розглядається в якості причини вбивства політичні мотиви, представник Слідчого комітету відповіла аналогічно.

За її словами, за дорученням глави СК РФ Алєксандра Бастрикіна, до справи залучені кращі криміналісти і слідчі СК.

У свою чергу представник МВС Єлєна Алєксєєва повідомила, що на місці вбивства правоохоронці виявили шість гільз.

"На місці події знайдено шість гільз", – сказала вона, додавши, що чотири з них влучили в політика.

Між тим, президент РФ Владімір Путін заявив, що вважає вбивство замовним і провокаційним. Він також висловив співчуття всім рідним і близьким убитого політика.

У свою чергу адвокат сім'ї Нємцова Вадім Прохоров повідомив, що опозиційному політику неодноразово погрожували в соціальних мережах. За словами Прохорова, в правоохоронні органи подавалися відповідні заяви, однак жодної реакції не було.

"За кілька місяців до сьогоднішнього дня надходили погрози в соціальних мережах. Ми навіть подавали заяву, але реакції не було", – заявив адвокат.

Прохоров підкреслив, що Нємцову погрожували саме вбивством, а останні повідомлення про це надходили кілька місяців тому.

Пізніше представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

 

Фотографія із Большого Москворєцкого мосту, де вбили Боріса Нємцова

Боріс Нємцов – російський політик і державний діяч. Екс-заступник прем'єр-міністра РФ. До 2008 року був одним з координаторів російської опозиційної політичної партії СПС. Один із лідерів російського Об'єднаного демократичного руху «Солідарність». Перебував в опозиції до політики уряду Владіміра Путіна.

Народився 9 жовтня 1959 в Сочі, навчався на радіофізичному факультеті Горківського державного університету. Після закінчення університету в 1981 р. працював в Горківському науково-дослідному радіофізичному університеті АН СРСР, став науковим співробітником, пізніше старшим науковим співробітником, кандидатом фізико-математичних наук.

У 1990 році був обраний до Верховної Ради РРФСР. Під час серпневого путчу 1991 р. брав участь в обороні Білого Дому уряду Росії.

У 2004 підтримав Помаранчеву революції в Україні, пізніше був призначений позаштатним радником президента України Віктора Ющенка. Висловлював бажання поширити демократичні досягнення в Україні на Росію і закликав чинити ідеологічний тиск на Кремль. Увійшов в коаліцію з іншими опозиційними партіями Росії до «Комітету 2008: Вільний вибір».

У 2013 році підтримав Євромайдан. Під час Майдану йому було заборонено в'їзд до України

У 2014 році засудив анексію Криму Росією.

93