У Москві провели обшуки у працівників Бібліотеки української літератури

14 Грудня 2015, 09:51

Російські слідчі зранку 14 грудня прийшли з обшуками до квартир працівників Бібліотеки української літератури в Москві. Про це повідомив адвокат директора бібліотеки Наталії Шаріної Іван Павлов.

«Близько 07:20 ранку слідчі дії почалися в квартирах працівників бібліотеки Анни Павлєнко і Татьяни Мунтян», – заявив адвокат.

Він уточнив, що Павлєнко і Мунтян є свідками у справі Шаріної.

За його словами, про мету обшуків працівники силових структур не повідомили.

На думку Павлова, «це може бути жестом відчаю».

«Такі дії типові в ситуації, коли звинуваченню не вистачає матеріалу, і слідчі намагаються знайти хоч що-небудь, щоб підкріпити свої позиції», – стверджує адвокат.

Як повідомлялося, Таганський суд Москви санкціонував домашній арешт директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, яка стала фігуранткою справи про поширення екстремістських книг.

Нагадаємо, що раніше з'явилася інформація про обшук у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві. З бібліотеки вилучають документи, електронні носії та частину літератури. Нібито, правоохоронців зацікавила інформація про те, що в бібліотеці зберігаються примірники газети, яка, на думку російських силовиків, може мати «русофобський характер». Згодом поліція затримала співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка, але відпустила після допиту. Згодом стало відомо про затримання Наталії Шаріної.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. Шаріна провину не визнала.