У Москві пообіцяли відповісти на висилку російського дипломата з Ірландії

2 Лютого 2011, 10:53

“Цей безпідставний недружній акт, зрозуміло, не залишиться без відповідної реакції”, – заявив у середу заступник голови МЗС РФ Володимир Титов.

У вівторок, 1 лютого, влада Ірландії оголосили про майбутню висилку співробітника посольства РФ в Дубліні у зв’язку зі скандалом навколо підробки ірландських паспортів.

Як повідомляє ірландський МЗС, правоохоронні органи країни встановили, що агенти розвідслужб Росії підробили і використовували фальшиві паспорти, в яких були вказані справжні дані ірландських громадян.

У зв’язку з цим МЗС Ірландії прийняв рішення про висилку російського дипломата з країни. Особистість співробітника посольства, якого виселяють з країни, не розкривається.

При цьому Дублін розраховує, що висилка російського дипломата не ускладнить відносини з РФ.

МЗС Ірландії у червні 2010 року повідомив, що перевіряє інформацію про те, що в одного з учасників “шпигунського скандалу” в США був підроблений ірландський паспорт.

Нагадаємо, 11 громадян РФ були затримані в США в кінці червня 2010 року за підозрою в розвідувальній діяльності. У липні їх обміняли у віденському аеропорту на чотирьох росіян, засуджених раніше в РФ за шпигунство і переданих тепер Заходу.

Влітку минулого року Ірландія також вислала співробітника посольства Ізраїлю в Дубліні після того, як з’ясувалося, що агенти ізраїльських спецслужб використовували підроблені ірландські паспорта при здійсненні операції з усунення одного з керівників палестинського руху ХАМАС у Дубаї (ОАЕ).