У Москві обговорять вступ Вірменії та Киргизстану до Митного союзу

23 Грудня 2013, 22:59

Як повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков, саміт розпочнеться із зустрічі у вузькому лідерів трьох країн – Владіміра Путіна, Аляксандра Лукашенки і Нурсултана Назарбаєва. Потім дискусія продовжиться за участю президентів країн – кандидатів на вступ до МС Вірменії та Киргизстану – Сержа Саргсяна і Алмазбека Атамбаєва.

Крім того, в обговоренні в якості спостерігача візьме участь Україна в особі прем'єр-міністра країни Миколи Азарова.

Представник Кремля підтвердив, що центральним питанням зустрічі буде підготовка до підписання договору про Євразійський економічний союз, яке заплановане на травень 2014 з тим, щоб союз міг запрацювати з 2015 року після ратифікації національними парламентами.

Також планується підписати "дорожню карту" щодо приєднання Вірменії до Митного союзу і обговорити хід робіт з підготовки приєднання Киргизстану.

Всього, за словами Ушакова, планується підписати десять документів, зокрема у сфері єдиної митної політики, регулювання діяльності природних монополій і правил конкуренції.

Після закінчення засідання Путін, Лукашенка і Назарбаєв підведуть підсумки роботи на зустрічі з пресою, а після цього проведуть "неформальну передноворічну вечерю".

Як раніше повідомлялося, парламент Вірменії ратифікував угоду, яка, зокрема, передбачає повний перехід у власність російського Газпрому досі спільної компанії «АрмРосгазпром». Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв підписав закон про ратифікацію угоди з Росією, яка, зокрема, передбачає, що Газпром купить державну газову компанію «Киргизгаз» за суму в $1.