У Москві готуються до напливу туристів з Китаю

19 Серпня 2014, 11:35

За словами Шпилька, комітет з туризму разом з підприємствами столичної туріндустрії намагається просувати столицю РФ на внутрішньому ринку, а також у Південно-Східній Азії – Китаї, Республіці Корея та "інших країнах, менш схильних до антиросійською пропаганди".

Саме в таких країнах Москва збирається себе рекламувати, як туристичний центр. Столичні готелі вже почали шукати нових гідів, які розмовляють китайською і корейською мовами, та знижують ціни, щоб утримати клієнтів.

За словами Шпилька, офіційної статистики по туристам в Москві за останні місяці ще немає.

Однак, провівши аналіз ситуації і вивчивши в тому числі заяви туроператорів та готелів, міська влада дійшли висновку, що осінь і зима можуть виявитися для турбізнесу складнішими, ніж перша половина року.

Як повідомив чиновник, міська статистика з в'їзного туризму грунтується на даних Прикордонної служби ФСБ Росії (чисельність міжнародних прибуттів через аеропорти московської повітряної зони) і Мосміськстату (чисельність розміщених в готелях міста).

Якщо брати далеке зарубіжжя, то в 2013 році найбільше туристів приїжджало до Москви з Китаю, Німеччини, Франції.

Далі за зменшенням йдуть Туреччина, США, Італія, Великобританія, Ізраїль, В'єтнам, Японія. Перше півріччя 2014 для туристичної Москви було цілком сприятливим.

"У першому півріччі зростання числа міжнародних прибуттів через аеропорти було, але невелике – на рівні 4%", – заявив Шпилько.

Скоротився в'їзд із США, Німеччини, всього на 1% – з Франції і Великобританії, але підросли Італія, Японія. Продовжувалося зростання прибуттів з Китаю.

Особливо помітним було зростання в'їзного потоку з країн з спрощеним візовим режимом – Туреччини, Південної Кореї, Ізраїлю.

При цьому, за словами чиновника, спостерігалося "зовсім незначне зниження чисельності розміщення в готелях".

"Звичайно, у зв'язку із загостренням політичної напруженості та новою хвилею санкцій ситуація легшою не стала і друга половина року може виявитися більш складною для туристичного ринку Москви", – зазначив він.

Нагадаємо, після анексії Криму в Литві почалася навала українських туристів.

Як відомо, українцям не радять відпочивати в окупованому Криму.

Тим часом, сепаратистська влада Криму нещодавно визнала, що туристи не поспішають їхати на півострів. А лідер кримський татар Мустафа Джемілєв заявив, що туристична сфера Криму як суб’єкта у складі Російської Федерації буде збитковою.