У московському СІЗО утримують українського журналіста, звинуваченого у шпигунстві – ЗМІ

2 Жовтня 2016, 21:35

Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили в московському СІЗО "Лефортово" журналіста українського агентства "Укрінформ" Романа Сущенка, якого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК РФ). Про це повідомляє видання "Відкрита Росія".

"Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортовської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенко. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують у шпигунстві. Подробиць своє затримання і звинувачень, які йому висунули, Сущенко не зміг нам повідомити. Співробітники "Лефортово" нам заборонили його питати про кримінальну справу", — розповіла член ГНК Москви Зоя Свєтова.

У свою чергу, Сущенко повідомив правозахисникам, що при затриманні на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому подзвонити додому і повідомити дружині про свій арешт.

Слідство ФСБ РФ надало йому державного адвоката. Сущенко попросив правозахисників зв'язатися з консулом України в Москві.

"Український консул вже підтвердив інформацію про арешт цього журналіста в Росії", – підкреслює видання.

Як відомо наразі в Кіровській області відбуває покарання за "шпигунство" на користь України Валентин Вигівський (засуджений на 14 років). У Башкирії відбуває 12-річний термін Віктор Шур, якого звинувачують у "шпигунстві на користь України".