У Молдові відбуваються місцеві вибори

5 Червня 2011, 14:33

Це перше загальне голосування після дострокових парламентських виборів 28 листопада 2010 року, які принесли перемогу ліберальної коаліції. Вона отримала в парламенті 59 місць, комуністи – 42. Президент в Молдові обирається парламентом. Для цього, за конституцією, необхідна більшість у 61 депутатський голос.

Особливе морально-політичне значення будуть мати вибори мера Кишинева. За це місце борються 13 кандидатів, що представляють усі основні політичні сили.

5 червня громадяни Молдови мають обрати 898 глав місцевих адміністрацій та 11740 депутатів сільських, міських і районних представницьких органів. Місцева влади обираються на чотирирічний термін. Вибори вважаються такими, що відбулися в першому турі, якщо один з кандидатів отримав більше половини голосів виборців, що взяли участь у голосуванні, і не менше 25% включених у списки.

У другому турі перемагає який набрав більшість голосів незалежно від числа учасників. Число зареєстрованих виборців складає трохи більше 2,5 млн людей.

Голосування на 1955 ділянках триватиме до 21:00 за місцевим часом. Хід виборів контролюють 130 міжнародних і понад тисячу місцевих спостерігачів. Попередні результати стануть відомі у ніч на 6 червня.

Як повідомлялось, 29 травня десятки тисяч демонстрантів у столиці Молдови зажадали відставки керівництва країни – представників альянсу «За європейську інтеграцію».

В акції Соціальний марш», що організована партією комуністів Молдови (ПКРМ), взяло участь більше 40 тисяч жителів Кишинева. Тримаючи в руках транспаранти з написом «Відставка», «Геть Альянс!», «Ганьба!» та іншими, що викривають антисоціальну і антигуманну політику нинішнього керівництва країни, учасники акції пройшли по центральній магістралі міста до скверу перед національним театром опери та балету, де провели мітинг.

На думку екс-президента країни, лідера ПКРМ Володимира Вороніна, «для альянсу не існує ні Конституції, ні законів».

Позначки: