Генеральна прокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію в Україну судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса в місцевий суд, але його розгляд розпочнеться після рішення президента цієї країни щодо політичного притулку Чауса. Про це повідомило джерело агентства "Інтерфакс-Україна".
"НАБУ передало в Генпрокуратуру України документи для екстрадиції судді Чауса в Молдові на початку березня, після чого ГПУ направила їх в Молдову. Після отримання та опрацювання поданих документів Генеральна прокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію Чауса в місцевий суд", – розповів співрозмовник агентства.
Однак, як відзначило джерело, розгляд цього клопотання почнеться після того, як президент Молдови визначиться в питанні надання політичного притулку Чаусу в Молдові. Цей розгляд може тривати до 6 місяців, уточнив він.
"Паралельно в Молдові проходить розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного перетину кордону цієї держави Чаусом", – додав співрозмовник.
Раніше голова Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морар заявив, що процедура екстрадиції судді Чауса розпочата.
Нагадаємо, суд у Молдові продовжив арешт судді Чауса до 25 березня.
Як відомо, що Чаус звернувся до президента Молдови із заявою про надання йому політичного притулку.
1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами Віорела Мораря, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса на 15 діб. 7 березня стало відомо, що Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію.
Нагадаємо, 9 серпня 2016 року НАБУ та СПА викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.
11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. Згідно з обліками Інтерполу, з 11.11.2016 Чаус перебував у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну. Суд заочно заарештував Чауса 18 січня.