У Молдові російська мова знову отримала статус “мови міжнаціонального спілкування”

17 Грудня 2020, 09:59

Парламент Молдови, більшість в якому зберігають союзники президента Ігоря Додона, що йде, 16 грудня ухвалив низку законопроєктів, які представники проєвропейської опозиції назвали «токсичними». Як повідомляє Радіо Свобода, засідання проходило без участі опозиційних депутатів, які його бойкотували.

 

 

Депутати, зокрема, схвалили в остаточному читанні законопроєкт, згідно з яким російська мова знову стає мовою міжнаціонального спілкування.

 

Згідно з документом, державні службовці повинні будуть надавати інформацію і відповідати на запити громадян російською мовою – якщо цього вимагатиме громадянин, який звернувся до органів влади. Російською мовою також повинні дублюватися інструкції для ліків, назви вироблених у країні товарів і послуг, таблички на державних установах.

 

Державною мовою залишається молдавська, що функціонує на основі латинської графіки, держслужбовці зобов'язані нею володіти.

 

Зауважимо, російська мова мала в Молдові статус мови міжнаціонального спілкування відповідно до закону, який був ухвалений ще за радянських часів, проте Конституційний суд раніше визнав цей закон застарілим.

 

Також парламент скасував закон про заборону ретрансляції на території Молдови низки програм російських телеканалів, відомий як закон про заборону російської пропаганди. Він був ухвалений у 2017 році, коли більшість в парламенті мали проєвропейські сили.

 

Нагадаємо, обрана президентка Молдови Мая Санду вимагає відставки чинного очільника уряду країни Іона Кіку. Також президентка оголосила про плани партії Дія та солідарність" висунути вотум недовіри уряду, якщо прем'єр не подасть у відставку найближчими днями. Санду додала, що парламент Молдови також потрібно розпустити.