У Молдові проросійській партії заборонили участь у виборах

28 Листопада 2014, 08:12

Суд Молдови підтримав заборону на участь проросійської партії «Патрия» у парламентських виборах, які мають відбутися 30 листопада. Таке рішення Апеляційний суд Кишинева ухвалив 27 листопада.

Напередодні Центральна виборча комісія країни вирішила виключити цю політичну силу з виборчого процесу через, як заявили в ЦВК, фінансову підтримку з-за кордону.

Це рішення все ще може бути оскаржене у Верховному суді Молдови.

Зазначається, що «Патрию» фінансує російський бізнесмен молдовського походження Ренато Усатий.

Усатий, який будує передвиборчу кампанію під гаслами боротьби з корупцією, назвав це рішення «цирком» і заявив, що оскаржуватиме його у Верховному суді.

«Патрия» була зареєстрована політичною партією у вересні. Останні опитування громадської думки показали, що вона має достатньо підтримки, щоб отримати місця у новому парламенті.

Заборона на участь «Патрии» у виборах з’явилася після звинувачень, що ця політична сила, за якою стоїть Росія, після виборів намагатиметься дестабілізувати ситуацію у Молдові.

Напруження у відносинах між Росією та Молдовою посилилося після того, як ця пострадянська країна підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом у червні цього року.