Спеціальне засідання парламенту Молдови щодо виборів президента почалося о 8-й годині ранку. Після відкриття засідання законодавчого органу спікер парламенту Маріан Лупу надав слово кандидату в президенти Молдови, голові Вищої Ради магістратури Ніколаю Тімофті.
"Як громадянину Республіки Молдова, мені боляче спостерігати за тим, що протягом більш як двох з половиною років наша країна не може обрати президента, а інститут президентства практично паралізований", – заявив Тімофті. Він підкреслив, що основною метою для всіх політиків країни повинна стати консолідація молдавського суспільства під загальною ідеєю європейської інтеграції.
Тімофті зазначив, що Молдова повинна вести політику тісного партнерства зі своїми сусідами – Україною і Румунією, а також продовжувати розвивати плідне співробітництво з Росією, США та іншими державами світу.
Після виступу Тімофті та представників парламентських фракцій і груп почнеться процедура голосування, яка триватиме близько двох годин.
Опозиційна Партія комуністів, що бойкотує пленарні засідання парламенту, делегувала своїх представників на виборах президента Молдови. "Наші спостерігачі (три депутати парламенту) стежитимуть за процесом виборів президента, щоб уникнути фальсифікацій", – заявив журналістам депутат Артур Решетніков.
Зазначимо, що Молдова є парламентською республікою, тому за президента мають проголосувати 3/5 депутатів парламенту, тобто 61 депутат зі 101 (загальна кількість депутатів парламенту).
Молдова знаходиться в політичному глухому куті з весни 2009 року, коли відбулись позачергові парламенські вибори. Країна встановила світовий рекорд, живучи два роки без президента.
Конституційний суд Молдови визнав незаконними вибори президента, що пройшли 16 грудня 2011 року.
Вибори 18 листопада 2011 скасували через відсутність кандидата.
Попередні спроби обрати президента (10 листопада і 7 грудня 2009 року), коли кандидатом на цю посаду виступав лідер Демократичної партії Маріан Лупу, закінчилися безрезультатно.
Останній президент Молдови, комуніст Володимир Воронін подав у відставку після того, як обіймав пост глави держави 2 чотирирічні терміни поспіль.