«Очікується значна повінь, що приведе до підтоплення споруджень, господарських об'єктів на річці Прип'ять і її притоках у Волинській області (Любешівський район і Луцьк), а також у Рівненській області (Зарічненський район)», – сказав він.
Крім цього, небезпечний розвиток повіддя очікується на ріках басейну Західного Бугу (у Сокальському районі Львівської області в Червонограді), на українській частині ріки Дунай, а також на Дніпрі.
«Не виключається можливість затоплення водами ріки Дніпро, відрізання від основних шляхів сполучення населених пунктів, розміщених у заплаві, зокрема в Чернігівській області», – сказав він.
Також, зі слів Квашука, не виключається можливість негативного впливу високих рівнів води на стан водозахисних дамб, затоплення, часткового затоплення територій і державних об'єктів в окремих населених пунктах у Закарпатській області, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській і Хмельницькій областях.
Зі слів Квашука, найімовірніші строки початку весняного повіддя припадають на другу половину березня.
Водночас Квашук зазначив, що відомство поряд з іншими державними органами вживає заходів з підготовки до проходження повіддя.
Зокрема, на сьогодні сформоване міжвідомче угруповання сил з реагування на ситуації, пов'язані з підтопленням, до якого, крім представників МНС, увійшли представники комунальних служб і Державної прикордонної служби.
До складу угруповання входить 40 тис. осіб і 3,5 тис. одиниць техніки.
Нагадаємо, у січні Гідрометеорологічний центр зазначив, що на ту мить не було причин для масштабної повені в Україні навесні.