У міськраді Керчі затримали журналіста за спробу взяти коментар у мера

13 Серпня 2013, 07:37

Журналіст зайшов до міськради, щоб взяти коментар у мера Керчі Олега Осадчого щодо сьогоднішнього мітингу на захист видання Kerch.FM.

На другому поверсі будівлі журналіста затримав міліціонер патрульно-постової служби, який спробував вилучити у журналіста фотоапарат і телефон.

«Спочатку не представлявся, а намагався з'ясувати, хто я. Я вимагав щоб він представився згідно з законом «Про міліцію». Коли він показав посвідчення, я показав йому свою прес-карту, повідомив, з якого я ЗМІ, і про те, що я прийшов взяти коментар у мера. Потім він намагався вирвати у мене мій фотоапарат. Коли я почав телефонувати юристам, він почав забирати мій телефон, я нагадав йому, що такі дії передбачають кримінальне покарання. Мені стало погано, я попросився в туалет, але він сказав, що в туалет не можна і вимагав назвати номер телефону. Я не міг зрозуміти, навіщо йому номер, так як він не складав протоколу. Я йому сказав, що приїде міліція, і тоді я надам всю інформацію », – розповів Іваненко.

Журналістів, які прибули на допомогу колезі, не пустили на другий поверх міськради, закривши турнікет.

На місце події викликали міліцію. Журналіста звільнили майже через годину після «затримання».

Потерпілий і свідки написали заяви про перешкоджання професійній діяльності журналістів.

12 серпня журналісти та активісти під стінами міськради протестували проти спроб місцевої влади заблокувати роботу незалежних ТРК «Бриз» та сайту Kerch.FM.

Як повідомлялось, конфлікт місцевої влади в особі мера Керчі Олега Осадчого з цими ЗМІ триває з осені минулого року, коли у відповідь на критику пам’ятника морським десантникам встановленого за бюджетний кошт, мер обізвав журналістів «виродками», «дебілами» та «фашистами».

Нещодавно, Кримська організація Національної спілки художників України провела експертну оцінку пам´ятника десантникам і дійшла висновку, що він побудований з суттєвими анатомічними та історичними помилками.

Нагадаємо, Керченський міський суд розглядає позов скульптора Будіна про порушення його авторських прав при встановленні пам´ятника.

Скульптор заявляє, що ескіз пам´ятника використаний без його відома і згоди. І його ідею втілили в незрозумілому виробі з бетону, допустивши масу жахливих анатомічних і смислових неточностей. Також позивач заявляє, що за розробку ескізу пам´ятника йому не заплатили ні копійки.

Під час судового засідання з´ясувалося, що майже півмільйона гривень з кошторисної вартості пам´ятника зникли в невідомому напрямку. Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 19 серпня о 13:30.