У Мінздоров’я розповіли, як можна знизити ціни на ліки

18 Лютого 2016, 21:39

Знизити ціни на ліки в Україні можна дерегулювавши ринок та максимально відкривши його для більшої кількості компаній. Про це Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі заявив в ефірі одного з телеканалів, передає Урядовий портал.

«Міністерство охорони здоров’я не регулює ціни на ліки в роздрібній мережі і не повинне регулювати», – підкреслив він та нагадав, що в Грузії під час проведення реформ, був дерегульований увесь ринок, що призвело до зменшення цін на ліки на 30-40% .

Квіташвілі також підкреслив, що регуляція ціни на ліки призведе до появи «чорного ринку», що надзвичайно небезпечно в галузі фармакології.

«Тому потрібно максимально відкрити ринок. У нас був готовий законопроект, який ми внесли у Верховну Раду в грудні. Там дуже простий принцип: в Україну заходять за спрощеною системою реєстрації ліки, які зареєстровані п’ятьма  найсильнішими регуляторами в світі. Зокрема, європейським, американським, японським тощо», – зазначив міністр і додав, що даний законопроект не був підтриманий парламентським комітетом.

«Прибрати регуляцію. Дати доступ тим лікам, які реєстровані в Європі. І цими способами можна впливати на ціни», – зазначив міністр.

Нагадаємо, в травні президент підписав закон, що знизить вартість деяких імпортних ліків.

Також у Києві запустили онлайн-сервіс, який показує наявність ліків у медзакладах.