У МінТОТ відреагували на рішення окупантів передати косу Тузлу у власність РФ

19 Квітня 2018, 15:30

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України засудило рішення підконтрольного Москві уряд в окупованому Криму, який оголосив про намір передати у власність РФ території острова Тузла. Про це в четвер, 19 квітня, повідомила прес-служба відомства.

 

Зазначається, що 17 квітня окупанти оголосили про намір передати у федеральну власність Росії частину території острова Тузла, площею 6530 м кв.

 

"МТОТ засуджує незаконні дії держави-агресора та закликає світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузла у власність РФ, з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у МінТОТ додали, що відповідні дії є незаконними, а також суперечать Конституції та законам України.

 

"А також міжнародному праву, оскільки за всіма міжнародними нормами та документами Крим залишається невід’ємною частиною України. Тоді як, статтею 73 Конституції України передбачено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України", – зазначили у відомстві.

 

Як повідомлялося, 17 квітня в окупованому Криму підконтрольний Москві уряд вирішив передати ділянку, розташовану на Тузлинській косі в Керченській протоці, у власність Росії.