У МінТОТ повідомили, що на Донеччині зафіксовано пошкодження водогону

21 Червня 2018, 22:41

У районі міста Ясинувата Донецької області було зафіксовано значне пошкодження Південно-Донбаського водогону. Про це в четвер, 21 червня, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

 

"В результаті супутникового дослідження тимчасово окупованої території Донецької області було зафіксовано значне пошкодження Південно-Донбаського водогону", – йдеться в повідомленні.

 

 

Зокрема, як зазначається, на супутникових знімках видно заповнення водою кар’єра площею водної поверхні близько 24 000 м² (станом на 9 квітня) в районі Ясинуватської розв’язки (1 400 м від Донецької фільтрувальної станції). Крім того, на знімках зафіксовано заболочування території поблизу траси водогону.

 

 

"Пошкодження Південно-Донбаського водогону в районі промислової зони м. Авдіївка Донецької області, ймовірно, виникли внаслідок застосування важкого озброєння. На супутникових знімках 2018 року можна побачити значний водовилив, якого не було у 2016 році", – заявили у відомстві.

 

Водночас у МінТОТ додали, що це негативно впливає на забезпечення водою населення як на окупованих територіях (м. Докучаєвськ) так і на підконтрольних уряду України (Маріуполь, Волноваха, Вугледар, Новотроїцьке).

 

"Внаслідок значного витоку води до кар’єру існує загроза подачі питної води для 1,3 мільйонів мирного населення", – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, 8 червня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що в місті Авдіївка та селах Орлівка і Ласточкине Ясинуватського району припинено подачу води через знеструмлення Донецької фільтрувальної станції.  10 червня у ДСНС заявили, що водопостачання у місті Авдіївка, село Ласточкіно та село Орлівка Ясинуватського району здійснюється в штатному режимі.