У МінТОТ повідомили про необхідність продовження дії воєнного стану

26 Грудня 2018, 14:04

У Міністерстві з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомили, що в Україні необхідно продовжити дію воєнного стану через зовнішню загрозу, зокрема у зв'язку зі скупченням військової техніки РФ поблизу кордонів України. Про це в середу, 26 грудня, заявив заступник глави відомства Георгій Тука.

 

За його словами, наразі залишилися проблеми, над якими треба працювати.

 

"Моя точка зору, я б його продовжив. З моєї точки зору, стоїть ще дуже багато завдань, які потрібно вирішувати в рамках воєнного стану. Я знаю, що деякі питання за цей місяць були вирішені, а щодо деяких питань виявлені певні прогалини. Вони потребують певних коректив. Є проблеми, над якими потрібно працювати. Але я не можу сказати, це звіти ТСК, які я не маю права коментувати", – наголосив Тука.

 

Водночас він зазначив, що Рада національної безпеки і оборони України може рекомендувати Верховній Раді продовжити дію воєнного стану через скупчення російської військової техніки.

 

"Вчора інформація про 22 установки залпового вогню "Град" на Луганщині біля Хрустального… Тобто, це (скупчення техніки РФ – Ред.) відбувається не тільки на території Російської Федерації. З моєї точки зору, зовнішня загроза не зменшилась. Але рішення буде приймати РНБО, ґрунтуючись на відповідних доповідях Міноборони, а по-друге, остаточне рішення прийматиме Верховна Рада", – наголосив представник МінТОТ.

 

Як повідомлялося, 25 грудня українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомила, що незаконні збройні формування розмістили 22 реактивні системи залпового вогню "Град" біля населеного пункту Хрустальне Луганської області. 

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". 26 грудня о 14.00 спливає термін дії воєнного стану, введеного в десяти областях після нападу Росії на українські військові судна поблизу Керченської протоки.

 

30 листопада Україна обмежила в'їзд громадянам Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років на територію країни в умовах воєнного стану, який запроваджений з 26 листопада по 26 грудня. Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал оголосив, що в'їзд буде обмежено всім чоловікам відповідного віку, окрім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції.