У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи

11 Березня 2016, 15:21

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронньої групі Леоніда Кучми Дарія Оліфер.

За її словами, вкотре українська сторона поставила питання звільнення українських заручників і допуску до них фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста. «Представники МКЧХ досі не потрапили до військових і цивільних людей, яких незаконно утримують на непідконтрольній Україні частині Донбасу», – написала Оліфер у Facebok.

Як зазначається, спеціальний представник діючого голови ОБСЄ Мартін Сайдік наголосив, що невід'ємною складовою виконання Мінських угод є звільнення української льотчиці Надії Савченко, стан якої погіршився у зв'язку з сухим голодуванням.

«Також експерти СММ ОБСЄ констатують продовження проведення навчань з бойовою стрільбою на непідконтрольнійУкраїні частині Донбасу. Подібні навчання є прямим порушенням досягнутих минулого тижня домовленостей про відмову від проведення навчальних стрільб уздовж лінії зіткнення», – повідомила прес-секретар.

Нагадаємо, 2 березня у Мінську відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи, в результаті переговорів сторони підписали два документи: у першій угоді мова йде про припинення навчань з бойовою стрільбою уздовж 30-ти кілометрової зони вздовж лінії зіткнення, друге рішення стосується технічних аспектів завершення розмінування на 12 узгоджених ділянках уздовж лінії зіткнення.