Спецслужби перекрили підходи до нових майданчиків проведення акції громадянського протесту в Мінську. Відбулося це відразу після того, як інформація про місця збору учасників мовчазного протесту була поширена в мережі інтернет.
Представники спецслужб підходять до перехожих і погрожують: «Більше трьох не збиратися». Журналістам забороняють навіть розчохлив камеру. Погрожують затриманнями, якщо вони будуть виконувати свої журналістські обов'язки.
Біля Національної бібліотеки (Первомайський район) затримано кілька людей, серед яких журналіст "Радіо Свобода" і велосипедист.
У Фрунзенському районі затримано кілька людей, серед яких була знімальна група НТВ. Журналістів через деякий час відпустили.
У Жовтневому районі затримано близько 10 осіб, декілька людей – в Ленінському, поблизу гіпермаркета "ГІППО". Серед них – журналісти «Щоденника» Андрій Олександрович, «Нашої Ниви» Єгор Мартинович і «БелТА» Олег Грузділовіч.
За інформацією очевидців, біля Будинку культури залізничників у Жовтневому районі один з учасників акції, тікаючи від міліції, впав у фонтан.
У Московському районі, на майданчику перед клубом "Титан", також почалися затримання. Кількох людей, серед них дівчата, занесли в автобуси.
На зупинці громадського транспорту, через дорогу, знаходилося близько сотні людей, які до затримань прогулювалися, або робили вигляд, що очікували транспорту. Тепер вони голосно аплодують, а авто, які проїжджають повз, – сигналять на знак підтримки. Торговий центр і аптеку закрили, жителі району голосно обурюються з цього приводу.
У Радянському районі, у парку Дружби народів, за інформацією інтернет-ЗМІ, затримано троє осіб, кілька десятків плескали в долоні.
Нагадаємо, в цю середу, 6 липня, активісти кампанії «Революція через соціальні мережі» запропонували мінчанами до 20 години зібратися в центральних точках кожного з районів столиці замість виходу на Жовтневу чи іншу площу.
Група активістів проводить акції протесту щосереди в різних містах Білорусі. Їх учасники виступають проти економічної політики, яку проводять білоруська влада.
Учасників попередніх "мовчазних протестів", коли люди просто плескали у долоні, білоруські суди засуджували переважно до "діб", а не до штрафів.