У Мінську силовики почали розганяти студентів

1 Вересня 2020, 12:45

У Мінську силовики почали розгін студентів, які вийшли на акції протесту. Про це повідомив Onliner у вівторок, 1 вересня.

 

Затримання почалися в районі площі Перемоги. Силовики підійшли до студентів і запропонувала «мирно розійтися». Студенти зімкнулися в коло і відмовилися розходитися. Після цього силовики почали висмикувати людей із ланцюга і відводити.

 

«Основна маса рушила в бік МДЛУ (Мінський державний лінгвістичний університет – Ред.), однак їх наздоганяли силовики. Біля головного входу в парк Горького стоять два мікроавтобуси, в які ведуть затриманих», – повідомляє видання.

 

Зауважимо: 1 вересня розпочався найбільший і наймасовіший страйк в історії Білорусі.

 

Після виборів президента 9 серпня (на яких, за даними білоруської ЦВК, за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску – 10,1%) у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

  

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.