У Мінську проходять несанкціоновані акції за незалежність Білорусі

7 Грудня 2019, 13:49

У Мінську проходять дві акції за незалежність Білорусі. Про це повідомляє Громадське радіо.

 

Учасники однієї з них, понад 200 людей, вишикувалися в живий ланцюг на проспекті Незалежності у Мінську. Учасники стоять вздовж проїжджої частини, тримаючись за руки. Вони вітають одне одного гаслом «Живе Білорусь».

 

Водії, що проїжджають проспектом, вітають учасників звуком клаксонів. Акцію приховано фільмують працівники білоруських спецслужб. Міліціонер почергово підходить до кожного учасника, просить не порушувати правила дорожнього руху та не виходити на проїжджу частину. Також міліціонер закликає протестувальників розійтися. Затримань поки не зафіксовано.

 

На акцію вийшли білоруські активісти, занепокоєні планами влади щодо подальшої інтеграції з Росією.

 

Іншу акцію ініціювала опозиція.

 

«Лукашенко летить у Сочі, щоб за нашою спиною домовлятися про долю Білорусі», — писав у анонсі акції  співзасновник опозиційної партії «Білоруська християнськая демократія» Павло Северинець.

 

Мітинги владою не санкціоновані. Северинець попередив про можливі затримання.

 

Нагадаємо, 7 грудня у Сочі президенти Росії і Білорусі Владімір Путін та Аляксандр Лукашенка обговорять «перспективи поглиблення інтеграції в рамках Союзної держави». Білоруська опозиція побоюється можливого поглинання Білорусі Росією і втрати незалежності країни.